Jump to content
Fugu

O discutie simpla si lunga despre J2P

Recommended Posts

Salut,

Multi ma cunoasteti, imi stiti trecutul, imi stiti faptele rele, cat si cele bune. Bine eu n-as vedea niste fapte rele, daca ne-am uita la tradarea lui 'Awake' fata de comunitatea care l-a crescut, nu l-au abordat cu ban, aveam si certuri mult mai grave decat aveam eu aici, sau tradarea lui 'Zoko', nici acesta n-a fost banat, deci mai pe scurt cine intelege bine, cine nu iar bine. Eu m-am intors mereu aici, mi-a placut enorm aceasta comunitate, aici am crescut, aici am invatat foarte multe, pana am ajuns pe serverele mari sa experimentez ceva si mai nou.  

Am observat ca multi ziceti ca J2P nici dupa deschidere nu o sa aiba succes, eu va contrazic, ar avea un numar de jucatori de 150-200, daca s-ar intoace toti jucatorii si ar fi ceva unic pe aceasta comunitate, ceva ce nu gasesti asa usor pe orice server, chiar daca ar fi un 'system copiat' sa fie facut bine, pus la punct si fara bug-uri, asta e cel mai important, sa nu va ganditi ca, comunitatile mari din RO, nu copiaza, din contra fura tot de la rusi, rusii sunt mult peste noi.  

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Intrebare: Ce pot face fondatori/co-fondatori pentru a putea sa-i  ajutam cu comunitatea?

Raspuns: O intrebare foarte buna si simpla, sa deschida serverul beta,  iar noi sa descoperim bug-uri, sisteme si sa facem propuneri pentru ceva mai bun in sectiunea de propuneri, iar fiecare propunere sa fie tratata cu atare. 

1. Intrebare: De ce are nevoie J2P pentru a reveni in forta?

Raspuns:  De oameni care sa sustina acest proiect in continuare si sa aiba incredere in acest proiect.

2. Intrebare: Cum putem sustine acest proiect?

Raspuns: Prin a da niste idei fondatorilor de anumite sisteme, regulamente, a-ti anunta prietenii ca o sa se redeschida comunitatea in curand, prin anunturi pe tot felul de grupuri pe retelel de socializare.

3. Intrebare: Pe ce relte de socializare putem promova comunitatea?

Raspuns: Facebook, YouTube ( cautand un youtuber care nu doreste bani, doar sa ajute, nu cu multi abonati), instagram s.a.m.d.

4. Intrebare: Ne puteti garanta ca, comunitatea J2P se va deschide?

Raspuns: Eu cred ca se va face tot posibilul sa se deschida daca vor vedea sustinerea tuturor, nu plansetele, regretele si ca "Sa-mp-ul a murit", nu jocu a murit, ci voi, ati uitat de jocurile copilariei.

5. Intrebare: Cum se poate dezvolta comunitatea?

Raspuns:  Sa se faca cateva campionate importante "LOL" , "FIFA" sa le ofere sprijin cu forumul unui server de metin, de cs... s.a.m.d., n-am exact cuvantul cu mine ,asa ca am spus pe romaneste :))

6. Intrebare:  De ce are nevoie STAFF-UL?

Raspuns: Eu cred ca un server nu poate fi creat doar din 3 persoane, ci din minim 10-15. Fiecare sa aiba o atributie corespunzatoare, unul sa stie sa traduca din engleza in romana ( foarte corect, nu google translate),  altul sa scrie corect gramatical, altul sa faca sisteme, altu mapping, dar toti sa aiba niste idei geniale pentru sisteme. 

7. Intrebare: Ce trebuie schimbat acum pe J2P?

Raspuns: Cred ca unii din staff care nu intra si nu se ocupa, am vazut un designer care facea reclama la comunitatea lui prin mesaje, mai scurt @Gareth.  si inca 2 AlexXxL si Roby(comunitatea le apartine celor 3) , recunosc am intrat si eu, n-am de ce sa zic ca nu, ca nu-s o fire care minte, eu sunt mereu cu adevarul indiferent daca o sa fiu sactionat sau nu. Dar si multi altii care nu intra, trebuie o schimbare in forta.

Dovada: giuNKbC.png

8. Intrebare: Credeti ca as merita sa fiu implicat in acest proiect?

9. Intrebare: Cata incredere ati avea in mine sa ajut comunitate J2P?

Si sa va raspund mai pe scurt, am aproape 20 de ani, inainte credeam ca ma pot imobgati dintr-un server de sa-mp, dar n-am avut succes ca altii, eu acum ma ocup cu masini, castig foarte bine, cam 3-4 salarii de politist pe luna ( profit ), deci asa ca nu are rost sa va mai dau detalii, astept raspunsurile voastre si sunt curios de cei care se vor implica 😉

• Haha 1

UITE ! Din acest motiv aceasta comunitate a murit !

Din simplul motiv ca '' pupincuristii '' ca tine au ajuns mereu la conducere si au distrus incet incet aceasta comunitate . Aici a fost vina fondatorilor pentru ca au avut incredere in niste incompententi si imaturi . Si din motivul acesta aceasta comunitate nu va merge niciodata . De 2 ani de zile , de cand au ajuns la conducere niste incompetenti si imaturi , comunitatea asta s a distrus . Si raspunsul fondatorilor a fost '' ei stiu cel mai bine ce au de facut '' . Uite ce au facut , da au stiut bine un lucru . SA DUCA ACEASTA COMUNITATE JOS ! 

1 hour ago, Gareth. said:

UITE ! Din acest motiv aceasta comunitate a murit !

Din simplul motiv ca '' pupincuristii '' ca tine au ajuns mereu la conducere si au distrus incet incet aceasta comunitate . Aici a fost vina fondatorilor pentru ca au avut incredere in niste incompententi si imaturi . Si din motivul acesta aceasta comunitate nu va merge niciodata . De 2 ani de zile , de cand au ajuns la conducere niste incompetenti si imaturi , comunitatea asta s a distrus . Si raspunsul fondatorilor a fost '' ei stiu cel mai bine ce au de facut '' . Uite ce au facut , da au stiut bine un lucru . SA DUCA ACEASTA COMUNITATE JOS ! 

Cu ce sunt eu pupincurist?  Ca am incercat sa ajut, cand am fost lider FBI, am facut tot ce-am putut sa fie bine, sa schimb regulamente, sa schimb mentalitatea conducerei intr-o gandire mai buna, mai pozitiva sa ne faca un joc placut, nu reguli care se contraziceau intre ele. Nu zic nu la faza ca, comunitatea s-a dus in jos, adica mi se pare o chestei "wow" s-a pierdut "Db" de pe forum... conturi etc... Crede-ma ca, daca era sa fiu eu la conducere si sa fi fost atunci, acum J2P inca era deschis si avea minim seara 70-80, dar niciodata n-am fost acceptat. Indiferent daca existau motive sau nu, eu am ajutat mult cu ce-am putut, doar eu stiu cate pm-uri dadeam sa se schimbe cateva reguli si cat ma implicam, nu tu. Ce-ai facut tu? Ai avut functie si te-ai bucurat tu de ea, nu jucatorii. Eu aveam mereu o gandire pozitiva, primesc lider, aduc jucatori experimentati si buni de pe alte comunitati, rar acceptam jucatori de pe sv.

Eu iti urez succes cu ceea ce vrei sa faci, dar vei ajunge inapoi aici, ca noi restu si vei spune ca "regerti" ca ai plecat, eu la momentul respectiv n-am regretat, pentru ca stiam ce fac si faceam cu cap, si atunci serverul mergea bine, dar nu mergea bine in favoarea jucatorilor, adica staff-ul nu ajuta sv, ci pe ei sa ajunga intr-o functie mare pe o comunitate cu o vechime de peste 9 ani. 

Auzi , aceasta comunitate mai era si acum populata si functionala daca nu se strecurau acesti ''pupincuristi'' la conducere . Astia nu au facut altceva decat sa duca comunitatea in jos , nu dau nume , se simt ei 😉 . Fondatorii au avut prea mare incredere in ei si ei nu au facut altceva decat sa si bata joc . Acum eu cred ca e prea tarziu . @Manuel , @Daniel daca chiar va doriti sa mearga aceasta comunitate , alegeti cu cap pe cine puneti la conducere . Pana la urma suntem in Romania , ceea ce se intampla in viata reala se intampla si in viata virtuala . Ajung niste incompetenti la conducere si ei sunt habarnisti si nu fac altceva decat sa faca prapad . Salut !

Ce am facut eu ? Eu am avut o functie si m-am implicat cat am putut dar asta nu a vazut nimeni . Dar a aparut minunatul Layrenke , aka '' my best friend '' si a inceput sa faca el regulile peste tot . Si uite unde s a ajuns , ca de atunci serverul s a dus de rapa . Nu mi e ciuda ca am fost dat afara , ca nu am fost singurul . Mi e ciuda ca din cauza unor copii serverul s a dus . Sa ti spun ceva . Pe vremea lui Antonio , Shobby , Cudi , serverul de ce a mers ? PENTRU CA au fost oameni capabili , maturi care au stiut ce sa faca . Nu ca unii de acum care in primul rand sunt copii , habar nu au ce inseamna aia responsabilitate si se bucura doar ca au si ei niste grade 😉 . 

Edited by Gareth.
  • Like 2

7 minutes ago, Gareth. said:

Auzi , aceasta comunitate mai era si acum populata si functionala daca nu se strecurau acesti ''pupincuristi'' la conducere . Astia nu au facut altceva decat sa duca comunitatea in jos , nu dau nume , se simt ei 😉 . Fondatorii au avut prea mare incredere in ei si ei nu au facut altceva decat sa si bata joc . Acum eu cred ca e prea tarziu . @Manuel , @Daniel daca chiar va doriti sa mearga aceasta comunitate , alegeti cu cap pe cine puneti la conducere . Pana la urma suntem in Romania , ceea ce se intampla in viata reala se intampla si in viata virtuala . Ajung niste incompetenti la conducere si ei sunt habarnisti si nu fac altceva decat sa faca prapad . Salut !

Ce am facut eu ? Eu am avut o functie si m-am implicat cat am putut dar asta nu a vazut nimeni . Dar a aparut minunatul Layrenke , aka '' my best friend '' si a inceput sa faca el regulile peste tot . Si uite unde s a ajuns , ca de atunci serverul s a dus de rapa . Nu mi e ciuda ca am fost dat afara , ca nu am fost singurul . Mi e ciuda ca din cauza unor copii serverul s a dus . Sa ti spun ceva . Pe vremea lui Antonio , Shobby , Cudi , serverul de ce a mers ? PENTRU CA au fost oameni capabili , maturi care au stiut ce sa faca . Nu ca unii de acum care in primul rand sunt copii , habar nu au ce inseamna aia responsabilitate si se bucura doar ca au si ei niste grade 😉 . 

Serverul a mers cel mai bine pe vremea Antonio si co pe sv era Shobby, atunci serverul da, mergea fara probleme, nu era ales orisicine lider, stiu ca primeai greu o sansa de lider, intr-adevar eu de la ei 2 am primit lider de foarte multe ori, dar din punctul meu si al lor, cred ca eram cel mai capabil, si cel mai activ. Doar ca uneori cand depuneam mai dadeau si altora sansa, nu doar mie, eu unul le-am respectat mereu decizile. Pai "layReneke" mi-a scos functia de Leader FBI, pentru ca i-am stricat imaginea cu o reclamatie, chiar foarte buna, doar ca nu s-au luat masuri ca era singurl care facea script, etc... Si mai apoi ca tot am inceput sa-i mai fac reclamatii si ca am anuntat de ce am fost scos, l-a deranjat si m-a banat.  Da, unii nu merita sa conduca aceasta comunitate, tinand cont ca doar au scriptat, scripteaza, sa fie doar scripter nu si Fondator sau co-fondator. Mi-as dori sa vada aceste mesaje @Manuel si @Daniel si poate o sa se schimbe conducerea si serverul va reveni.

• Like 1

Eu aici nu vorbesc de tine . Eu vorbesc strict de ce se intampla acum si ce s a intamplat de a lungul timpului pentru ca stiu foarte bine chiar mai bine ca tine . Pentru ca am fost pe atunci in staff si am vazut cu ochii mei ce falsi au fost unii . Si niciunul de aici nu ma poate contrazice pentru ca stiu bine ce a fost si cum au ajuns unii sus , si uite si urmarile .

1 hour ago, Gareth. said:

Eu aici nu vorbesc de tine . Eu vorbesc strict de ce se intampla acum si ce s a intamplat de a lungul timpului pentru ca stiu foarte bine chiar mai bine ca tine . Pentru ca am fost pe atunci in staff si am vazut cu ochii mei ce falsi au fost unii . Si niciunul de aici nu ma poate contrazice pentru ca stiu bine ce a fost si cum au ajuns unii sus , si uite si urmarile .

Te cred, astept sa vedem daca se va face ceva sau nu, adica na, eu asa sper.

3 hours ago, Gareth. said:

Gareth. acum ai zis fix, dar fix situatia Romaniei, dar altfel.Zic acest lucru deoarece nu noi i-am dat jos pe ei, ci ei singur au luat aceasta decizie din cauza halului in care era tinut server-ul din cauza update-urilor care erau din ce in ce mai rare.Pai de asta si-a deschis Cudi comunitate, ca sa vada si el cum e sa fi fondator, si nu munictor, precum era pana cand sa vina LayRenke.C-am atat am avut de spus.

25 minutes ago, LevoP said:

Gareth. acum ai zis fix, dar fix situatia Romaniei, dar altfel.Zic acest lucru deoarece nu noi i-am dat jos pe ei, ci ei singur au luat aceasta decizie din cauza halului in care era tinut server-ul din cauza update-urilor care erau din ce in ce mai rare.Pai de asta si-a deschis Cudi comunitate, ca sa vada si el cum e sa fi fondator, si nu munictor, precum era pana cand sa vina LayRenke.C-am atat am avut de spus.

Toti stim ca trecutul a fost unul mai nasol sa zic asa, acum sa vedem ce o sa se intample. Doar ca vad ca nu sunt persoane cu rank mare sa vada acest topic..

Trista realitate. L-a vazut cineva pe Fisku? @Antonio mai stii ceva de Fisku? Mai bem si noi ceva?

Edited by Vall3ntin
  • Haha 1
  • Sad 1

4 minutes ago, Vall3ntin said:

Trista realitate. L-a vazut cineva pe Fisku? @Antonio mai stii ceva de Fisku? Mai bem si noi ceva?

Fisk a fost banat de mult si i-a fost sters contu de madalin, bineinteles ca din greseala, voiau sa-i stearga contu lu antonio :))

• Haha 1

1 hour ago, Fugu said:

Toti stim ca trecutul a fost unul mai nasol sa zic asa, acum sa vedem ce o sa se intample. Doar ca vad ca nu sunt persoane cu rank mare sa vada acest topic..

Nici nu vor sa le vada, ca idee

1 hour ago, ShadowBoy said:

Pe profilul lui Root il vezi pe LayRenke la best friend xDD

Și tu crezi !? xD. Shadow te credeam băiat mai ok

4 minutes ago, darius24 said:

E greu sa ți dai seama ca root e Renke.... 

Asta e un mic detaliu dintr un mister foarte mare. As vrea sa se schimbe tot, și sa fie un scriptele care sa fie activ și sa se ocupe !

45 minutes ago, ShadowBoy said:

Sansele pentru comunitatea asta de a-si reveni pe picioare sunt foarte mici..Cu scripter sau nu..

Pai cu un staff activ si implicat poate am fi 100-150, daca s-ar face evenimente, etc

1 hour ago, ShadowBoy said:

Ceri aproape imposibilul considerand ce fel de persoane au pasit pe comunitatea asta din toti anii..Majoritatea sunt niste bulangii care nu fac nimic si vor totu gata facut.

Pentru ca serverul a fost mereu dat cui nu-i trebuia, cine a jucat cu suflet, s ar implica foarte mult 

34 minutes ago, ShadowBoy said:

Nici chiar "mereu", dar in majoritatea cazurilor, da...Fix asta s-a intamplat...Dupa parerea mea, pe vremea lui Antonio a fost perfect, si chiar in vremea lui Antonio s-au atins cei mai multi jucatori inregistrati daca nu ma insel, se poate vedea pe forumul vechi la arhiva, cum in 2015 s-au atins 477 de playeri pe forum...Serverul fiind 200/200.Acum, nu zic ca Shobby sau care mai erau nu au facut o treaba buna, din contra, si ei au fost ok, doar ca Antonio a fost ceea ce trebuie...

Da, aia a fost cea mai buna perioada, eram helper pe vremea aia si stiu ca pana la ora 10 in weekend se strangeau 80 ca faceam foarte usor askq-urile. Deci astept sa vad daca va raspunde cineva

• Like 1

In unele chestii ai dreptate, si Gareth are dreptate, din cauza incompetentei s-a cam ajuns la situatia actuala, eu inca sper ca fondatorii se vor implica, si-au pus increderea in  unele persoane care nu meritau nici macar atentie din partea lor, consider ca si eu am fost printre ei, plecand de pe comunitate pe niste motive foarte stupide.Mai pe scurt atentia fondatoriilor conteaza foarte mult in aceste momente, eu sper sa ma mai pot juca pe acest server minunat, de multe ori cu oameni minunati.Imi cer scuze aici tuturor celor pe care i-am suparat si salut toti fratii mei de pe acest server.

Din cauza asta membrii comunitatii incep sa incerce sa isi creeze propriile comunitati. Toata lumea asteapta sa joace in stilul J2P. Da multi va vaitati ca samp-ul nu mai este la moda ca nuh ce. Oameni buni atata timp cat unele persoane au prins drag de joc si exista atatea moduri prin care ii poti da o grafica tare de nu ai mai juca? Luam de exemplu Warcraft 3 ( Dota 1).. Inca sunt jucatori care joaca acest joc cu toate ca a aparut de mult timp Dota 2. Asa si cu samp-ul degeaba a aparut GTA V daca unora le placea stilul de joc pe samp. Totusi este pacat ca se mai poate lucra deoarece majoritatea sunt cu facultatea, scoala etc. Hehe ce bine e sa lucrezi :)) Iti termini programul si dupa faci ce vrei :)). Toate ca toate un scripter bun ar fi Ksenon din punctul meu de vedere daca cineva poate lua legatura cu el si sa imi faca rost de o adresa de mail ceva sa luam legatura cu el sa discut. Eu va promit ca voi lua legatura cu staff-ul de sus al J2P-ului.  El ar fi singurul care ar face munca da din cate stiu cere ceva bani stiam undeva intre 500-1500 ron  si dupa pe update-uri cerea nuh cat ( Asta nu o sa fie problema o sa discut eu cu el ). Avem nevoie de un scripter care pe langa munca de zi cu zi sa lucreze o ora maxim 2 pe zi. Daca dati de el si faceti rost de adresa de mail sau Facebook ( daca aveti fb-ul lui ar fi bomba mi-ar fi mai usor sa discut cu el ) dati-mi mesaj aici sau ma gasiti pe facebook -> https://www.facebook.com/vallentine.mma

4 hours ago, darius24 said:

Da bravo ca vine ksenon sa ne scripteze noua.... Sunt atatia scripteri care abea așteapta sa primeasca un proiect dar nu sunt bagati in seama.Multi nici nu cer bani doar sa aiba unde scripta.... 

Gaseste tu scripterii care  asteapta sa primeasca un proiect si spunele sa ia legatura de mine, daca vad ca sunt interesati o sa discut cu conducerea sa le acorde o sansa.

P.S. - nu ksenon vine sa scripteze pentru bani nu sa ne scripteze noua in special 😉 Daca este dornic sa castige niste bani sa vina sa scripteze .

Edited by Vall3ntin

7 hours ago, darius24 said:

Da bravo ca vine ksenon sa ne scripteze noua.... Sunt atatia scripteri care abea așteapta sa primeasca un proiect dar nu sunt bagati in seama.Multi nici nu cer bani doar sa aiba unde scripta.... 

Daca gasesti, spune-le sa imi dea un PM.

• Like 1

On 11/20/2019 at 11:11 AM, Fugu said:

Salut,

Multi ma cunoasteti, imi stiti trecutul, imi stiti faptele rele, cat si cele bune. Bine eu n-as vedea niste fapte rele, daca ne-am uita la tradarea lui 'Awake' fata de comunitatea care l-a crescut, nu l-au abordat cu ban, aveam si certuri mult mai grave decat aveam eu aici, sau tradarea lui 'Zoko', nici acesta n-a fost banat, deci mai pe scurt cine intelege bine, cine nu iar bine. Eu m-am intors mereu aici, mi-a placut enorm aceasta comunitate, aici am crescut, aici am invatat foarte multe, pana am ajuns pe serverele mari sa experimentez ceva si mai nou.  

Am observat ca multi ziceti ca J2P nici dupa deschidere nu o sa aiba succes, eu va contrazic, ar avea un numar de jucatori de 150-200, daca s-ar intoace toti jucatorii si ar fi ceva unic pe aceasta comunitate, ceva ce nu gasesti asa usor pe orice server, chiar daca ar fi un 'system copiat' sa fie facut bine, pus la punct si fara bug-uri, asta e cel mai important, sa nu va ganditi ca, comunitatile mari din RO, nu copiaza, din contra fura tot de la rusi, rusii sunt mult peste noi.  

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Intrebare: Ce pot face fondatori/co-fondatori pentru a putea sa-i  ajutam cu comunitatea?

Raspuns: O intrebare foarte buna si simpla, sa deschida serverul beta,  iar noi sa descoperim bug-uri, sisteme si sa facem propuneri pentru ceva mai bun in sectiunea de propuneri, iar fiecare propunere sa fie tratata cu atare. 

1. Intrebare: De ce are nevoie J2P pentru a reveni in forta?

Raspuns:  De oameni care sa sustina acest proiect in continuare si sa aiba incredere in acest proiect.

2. Intrebare: Cum putem sustine acest proiect?

Raspuns: Prin a da niste idei fondatorilor de anumite sisteme, regulamente, a-ti anunta prietenii ca o sa se redeschida comunitatea in curand, prin anunturi pe tot felul de grupuri pe retelel de socializare.

3. Intrebare: Pe ce relte de socializare putem promova comunitatea?

Raspuns: Facebook, YouTube ( cautand un youtuber care nu doreste bani, doar sa ajute, nu cu multi abonati), instagram s.a.m.d.

4. Intrebare: Ne puteti garanta ca, comunitatea J2P se va deschide?

Raspuns: Eu cred ca se va face tot posibilul sa se deschida daca vor vedea sustinerea tuturor, nu plansetele, regretele si ca "Sa-mp-ul a murit", nu jocu a murit, ci voi, ati uitat de jocurile copilariei.

5. Intrebare: Cum se poate dezvolta comunitatea?

Raspuns:  Sa se faca cateva campionate importante "LOL" , "FIFA" sa le ofere sprijin cu forumul unui server de metin, de cs... s.a.m.d., n-am exact cuvantul cu mine ,asa ca am spus pe romaneste :))

6. Intrebare:  De ce are nevoie STAFF-UL?

Raspuns: Eu cred ca un server nu poate fi creat doar din 3 persoane, ci din minim 10-15. Fiecare sa aiba o atributie corespunzatoare, unul sa stie sa traduca din engleza in romana ( foarte corect, nu google translate),  altul sa scrie corect gramatical, altul sa faca sisteme, altu mapping, dar toti sa aiba niste idei geniale pentru sisteme. 

7. Intrebare: Ce trebuie schimbat acum pe J2P?

Raspuns: Cred ca unii din staff care nu intra si nu se ocupa, am vazut un designer care facea reclama la comunitatea lui prin mesaje, mai scurt @Gareth.  si inca 2 AlexXxL si Roby(comunitatea le apartine celor 3) , recunosc am intrat si eu, n-am de ce sa zic ca nu, ca nu-s o fire care minte, eu sunt mereu cu adevarul indiferent daca o sa fiu sactionat sau nu. Dar si multi altii care nu intra, trebuie o schimbare in forta.

Dovada: giuNKbC.png

8. Intrebare: Credeti ca as merita sa fiu implicat in acest proiect?

9. Intrebare: Cata incredere ati avea in mine sa ajut comunitate J2P?

Si sa va raspund mai pe scurt, am aproape 20 de ani, inainte credeam ca ma pot imobgati dintr-un server de sa-mp, dar n-am avut succes ca altii, eu acum ma ocup cu masini, castig foarte bine, cam 3-4 salarii de politist pe luna ( profit ), deci asa ca nu are rost sa va mai dau detalii, astept raspunsurile voastre si sunt curios de cei care se vor implica 😉

Te salut si te pup fratele meu ❤️ 

serverul de samp a suferit mult dupa retragerea lui shobby..zic de shobby pentru ca el a fost ultimul capabil in staff..dupa aceea au aparut astia Alex13 , LayRenke , DeLL care habar n-aveau sa conduca un server de unii singuri , avand in vedere ca manuel si daniel nu se mai implicau. update-uri se faceau odata pe an ..deci usor usor trebuia sa ne gandim ca se va ajunge aici...pana la urma nu trebuie sa invinovatim pe nimeni , e doar un joc ..dar sincer mi-ar face mare placere sa dau iarasi connect pe j2p si sa tastez /tpevent....sa speram ca o sa revina acele vremuri

16 hours ago, Vall3ntin said:

Din cauza asta membrii comunitatii incep sa incerce sa isi creeze propriile comunitati. Toata lumea asteapta sa joace in stilul J2P. Da multi va vaitati ca samp-ul nu mai este la moda ca nuh ce. Oameni buni atata timp cat unele persoane au prins drag de joc si exista atatea moduri prin care ii poti da o grafica tare de nu ai mai juca? Luam de exemplu Warcraft 3 ( Dota 1).. Inca sunt jucatori care joaca acest joc cu toate ca a aparut de mult timp Dota 2. Asa si cu samp-ul degeaba a aparut GTA V daca unora le placea stilul de joc pe samp. Totusi este pacat ca se mai poate lucra deoarece majoritatea sunt cu facultatea, scoala etc. Hehe ce bine e sa lucrezi :)) Iti termini programul si dupa faci ce vrei :)). Toate ca toate un scripter bun ar fi Ksenon din punctul meu de vedere daca cineva poate lua legatura cu el si sa imi faca rost de o adresa de mail ceva sa luam legatura cu el sa discut. Eu va promit ca voi lua legatura cu staff-ul de sus al J2P-ului.  El ar fi singurul care ar face munca da din cate stiu cere ceva bani stiam undeva intre 500-1500 ron  si dupa pe update-uri cerea nuh cat ( Asta nu o sa fie problema o sa discut eu cu el ). Avem nevoie de un scripter care pe langa munca de zi cu zi sa lucreze o ora maxim 2 pe zi. Daca dati de el si faceti rost de adresa de mail sau Facebook ( daca aveti fb-ul lui ar fi bomba mi-ar fi mai usor sa discut cu el ) dati-mi mesaj aici sau ma gasiti pe facebook -> https://www.facebook.com/vallentine.mma

Ksenon nu scripteaza pentru alte servere, doar pentru awake și proiectele lui.

7 hours ago, Root said:

Daca gasesti, spune-le sa imi dea un PM.

Am observat ca este un scripter, care a venit cu GM ul lui, dar el ce are in gm le trece ca update URI, mai pe românește nu lucrează fostul gm J2P, deoarce acela avea foarte multe buguri și multe lini inutile și era foarte prost optimizat din orice punct de vedere. 

Eu cred ca ați putea deschide sv de beta sa vedem și noi ce se afla pe sv, sa ajutam la găsirea unui bug, adică nici ksenon nu reușește din prima, deci pe scurt oricine poate greși. Mai ales fiind un gm luat de pe net, ca pentru ca in 2019 se găsesc multe gm URI pe net și acest gm dacă a fost jucat a fost jucat de 1-2 playeri maxim, alta e sa fie jucată de 50. Și toate ca toate, trebuie ceva unic pe server, adică ceva sa ne atragă! 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...